Pierwsi Absolwenci Podyplomowych Studiów Wiedzy o Regionie

Pierwsi Absolwenci Podyplomowych Studiów Wiedzy o Regionie

Fot:  Tomasz Żak

10 lipca w siedzibie Związku Górnośląskiego w Katowicach miała miejsce niecodzienna uroczystość - zakończenie pierwszej edycji Podyplomowych Studiów Wiedzy o Regionie dla I grupy tzw. " intensywnej". 
19 absolwentów Studiów spotkało sie z kierownictwem Studiów z Panią prof. Jolantą Tambor na czele oraz przedstawiciele, zarządu Województwa Śląskiego dr Henrykiem Mercikiem - orędownikiem edukacji regionalnej w województwie śląskim i dyrektorem Wydziału Kultury UM Przemysławem Smyczkiem.Podziękowania przeplatały się z niekłamanymi wyrazami uznania zarówno dla programu studiów jak i dla jego realizacji. Uczestnicy otrzymali skrypt programu edukacji regionalnej pt. "Region jako dobro wspólne", ustalony kilku etapów kształcenia: przedszkola, klas I-III i klas IV-VIII. W przygotowaniu program dla szkło etapów ponadpodstawowych. Pracami nad programem kieruje dr. Łucja Staniczkowa.

Zanim oficjalnie rozpoczęła się uroczystość, słuchacze wysłuchali wykładu prof. Joanny Rostropowicz o wybitnych Ślązakach oraz dr. Grzegorza Kulika o historycznych źródłach śląskiego etnolektu i jego promowaniu w internecie. Goście zwiedzili Izbę Henryka Sławika i Józefa Antalla.

Dom Śląski przyjął Gości tradycyjnym kołoczem i "chlebem z tłustym" oraz lamką szampana. Słuchacze otrzymali w materiałach przygotowanych przez Wydział Filologiczny UŚ ksiązkę "Silesius"
Absolwentom - niezwykłym nauczycielom regionalistom życzymy samych sukcesów!!
Wasz sukces w edukacji regionalnej będzie sukcesem całego naszego Regionu.

UWAGA!!

Rozpoczął się nabór na II edycje PSWoR  i potrwa do 15 września.

https://www.zg.org.pl/files/3.jpg

https://www.zg.org.pl/files/1.jpg

https://www.zg.org.pl/files/2.jpg

https://www.zg.org.pl/files/4.jpg

https://www.zg.org.pl/files/5.jpg

https://www.zg.org.pl/files/6.jpg

https://www.zg.org.pl/files/7.jpg

https://www.zg.org.pl/files/0.jpg