Laureaci XXIII Przeglądu Piosenki „Śląskie Śpiewanie” 2016

Laureatów można będzie usłyszeć na koncercie galowym, który odbędzie się 15 czerwca w Chorzowskim Centrum Kultury.

Laureat Grand Prix , zdobywca „Szczyglika”- Zespół wokalno – instrumentalny „Jasieniczanka” z Jasienicy

 

                                                        Soliści

Miejsce Kategoria LAUREAT Placówka
Wyróżnienia

Przedszkola i kl I-III

Licealiści i Dorośli

Dorota Banaś

Zofia Przeliorz

Przedszkole  nr 5 Tychy

MOK Żory

III Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

Leon Strzelecki

Aleksandra Kłakus

Norbert Kleman

SP Rybnik

SP Orzesze

II Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

Zofia Kurcok

Julia Hajduk

Alicja Brzezińska

Przedszkole w Bełku

SP w Stanowicach

ZSP w Miedarach

I Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

Zuzanna Okseniuk

Julia Budzyńska

Monika Lebich

POPP Czerwionka

SP Orzesze

Łubniany

                                               Zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne

Miejsce Kategoria LAUREAT Placówka
Wyróżnienia SP i Gimnazja „Iskierki” OK w Brzeszczach
III Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„Karolinki”

„ZPiT Ziemi Cieszyńskiej

„Jaśkowiczanie”

MDK 1 Tychy

Cieszyn

Orzesze

II Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

Wesołe Jedyneczki”

„Wesołe Nutki”

„Iskierkowa Familia”

Przedszkole 1 w Mysłowicach

SP 8 i 9 Orzesze

OK Brzeszcze

I Miejsce

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„Radość”

„Karolinka

MOK Lędziny

MOK Czerwionka

                                                           Zespoły Pieśni i Tańca

Miejsce Kategoria LAUREAT Placówka
I Przedszkola i kl I-III „Gryfne Bajtle” ZS-P Studzienice
I SP i Gimnazja Frydkowianie” Miedźna - Frydek
I Licealiści i Dorośli Miedarzanie ZSP w Miedarac

 

 

                                               Chóry i zespoły wokalne

Miejsce Kategoria LAUREAT Placówka
Wyróznienia SP i Gimnazja „Mała Brenna” OPK w Brennej
III Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„Konopielki”

„Duet Julia Kozik i Jakub Morawiec”

Zespół Śpiewaczy „Konopielki”

GOK Konopiska

GOK Konopiska

GOK Konopiska

II Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„Koziołki”

„ Karlusy”

„Podlesianki”

MDK Kozłowa Góra

Gimnazjum 1 w Raciborzu

Katowice - Podlesie

I Miejsce

Przedszkola i kl I – III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„ Nutki”

„Cantatos Voco”

„Olzanki”

SP 1 w Gorzycach

Gimnazjum w Pawłowicach

Olza