AktualnościRusza IV edycja Akademii Dyplomacji

Dodano :2017-08-10

Rusza IV edycja Akademii Dyplomacji

Polecamy zaproszenie do Akademii Dyplomacji prowadzonej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach pod patronatem Ambasady Francji w Polsce.

Oferta edukacyjna skierowana jest do osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy w dziedzinie etykiety dyplomatycznej, kompetencji miękkich międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych oraz polityki zagranicznej.

Warunkiem przystąpienia do procesu rekrutacji jest ukończenie trzeciego roku studiów. Program obejmuje następujące bloki tematyczne: warsztaty międzynarodowe, protokół dyplomatyczny i etykieta menedżera, warsztaty „Sztuka komunikowania" oraz kulturowe obrazy świata.

Zajęcia odbywać się będą w języku polskim, a dla zainteresowanych osób również w języku angielskim lub francuskim.
Spotkania prowadzone są przez ekspertów i wybitnych specjalistów z zakresu dyplomacji, savoir vivre'u, etykiety biznesu i komunikacji. Do projektu przystąpiło aż 46 ekspertów, wybitnych specjalistów i autorytetów w swoich dziedzinach, m.in.: dr Jan Olbrycht – poseł do Parlamentu Europejskiego; Marek Korowajczyk – dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych; Artur Kucharski – Starszy Sekretarz Komisji Spraw Zagranicznych, Kancelaria Sejmu, członek Komisji Spraw Zagranicznych; Anna Krasuska – Konsul Honorowa Francji w województwie śląskim, z siedzibą w Katowicach; Marek Plura – poseł do Parlamentu Europejskiego; dr Ilona Kanclerz – jedna z najbardziej wpływowych kobiet regionu śląskiego, w 2005 roku uhonorowana statuetką dla Kobiety Sukcesu, artystka intermedialna i projektantka mody.

Spotkania trwają dwa semestry. Zapisy przyjmowane są do 30 września a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia rozpoczynają się 21 października 2017 r. na Uniwersytecie Śląskim.