AktualnościKomunikat w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego

Dodano :2020-03-13

Komunikat w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz ogólną sytuacją w kraju i na świecie, od 13 marca br. Związek Górnośląski zawiesza niektóre swoje działalności.

1. Nieczynne będzie Biuro Zarządu Głównego w Katowicach przy ul. Stalmacha 17. Kontakt z Biurem możliwy jest cały czas drogą mailową (biuro@zg.org.pl) oraz telefonicznie: 32 251 27 25.

2. W Domu Śląskim nie będą odbywać się spotkania członków ZG i lekcje edukacji regionalnej.

3. Na najbliższe tygodnie nie są i nie będą planowane wydarzenia otwarte dla publiczności.

Do wszystkich Członków Związku apeluję o nieorganizowanie zebrań w Kołach i Bractwach.

Apeluję też o bezwzględne stosowanie się do zaleceń władz państwowych i samorządowych oraz odpowiednich służb.

Wszystko wskazuje na to, że pokonanie zagrożenia w największym stopniu zależy od zachowania obywateli. Pomagajmy sobie wzajemnie, zwłaszcza osobom starszym i samotnym! Zachowujmy ostrożność i zdrowy rozsądek. Nie przekazujmy dalej niepewnych, niesprawdzonych lub nieprawdziwych informacji. Nie panikujmy!

W razie pytań, problemów, a zwłaszcza podejrzeń związanych z wirusem kontaktujmy się z kompetentnymi osobami i instytucjami, które działają normalnie, a nawet zwiększają swoje aktywności.

Do czasu unormowania się sytuacji zapraszam do częstszego korzystania z naszych mediów społecznościowych: Związek Górnośląski, Górnoślązak i Dom Śląski. Polecam też profil "Śląska Opinia" na Facebooku, gdzie znajdziecie wiele ciekawych rozmów o tym, co dzieje się na Śląsku oraz rzetelnych informacji na temat obecnej sytuacji.

Przydatne informacje także tutaj: pacjent.gov.pl

Wszystkiego dobrego!

Grzegorz Franki

Prezes Związku Górnośląskiego