AktualnościIX Kongres Związek Górnośląski

Dodano :2018-03-01

IX Kongres Związek Górnośląski

IX Kongres Związku Górnośląskiego 3 marca w Mysłowicach - informacje dla mediów

Serdecznie zapraszamy Media na IX Kongres Związku Górnośląskiego, który odbędzie się w sobotę 3 marca 2018 r. w Centralne Muzeum Pożarnictwa przy ul. Stadionowej 7A w Mysłowicach. Początek obrad Kongresu o godz. 10.30.

Kongres jest najwyższą władzą Związku Górnośląskiego - najstarszej i największej organizacji regionalnej działającej na Śląsku i zbiera się co cztery lata, aby wybrać prezesa oraz członków Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Sądu Związku. W obradach uczestniczyć będzie 187 delegatów reprezentujących 41 Kół i Bractw.

Do chwili obecnej chęć kandydowania na prezesa zadeklarował tylko dotychczasowy szef ZG Grzegorz Franki, który funkcję tę sprawuje od 11 lipca 2015 r., ale kandydaci mogą być zgłaszani aż do momentu wyborów.

Program Kongresu przedstawia się następująco:

g. 9.00 - Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. prof. Arkadiusza Wuwera - kapelana ZG w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach przy ul. gen. J. Ziętka 25 w intencji Związku Górnośląskiego i Górnego Śląska.

g. 10.30 - część oficjalna Kongresu w sali konferencyjnej Centralnego Muzeum Pożarnictwa, a w niej m.in.: wystąpienie ustępującego prezesa ZG, wystąpienia gości, nadanie członkostwa honorowego założycielom ZG, przekazanie wystawy "Silesius" gminie Kochanowice i koncert Orkiestry Dętej KWK Mysłowice-Wesoła

ok. 13.30 - rozpocznie się część robocza Kongresu, a w niej m.in. wybory nowych władz i podjęcie uchwał dot. Górnego Śląska i działalności Związku.

Wyniki wyborów prezesa ZG będą znane ok. godz. 14.30.

Zapraszamy na nasz Kongres do Mysłowic oraz do śledzenia relacji na twitter.com/ZGornoslaski

Pozdrawiamy serdecznie .