• 1% OPP
  • Galeria
  • Publikacje
  • Kontakt
  • Siedziba

Związek Górnośląski
ul. P. Stalmacha 17
40-058 Katowice
tel./faks 32 251 2725
www.zg.org.pl

facebook logo

youtube logo 
 
ING BANK

ŚLĄSKI S.A. o/Chorzów:
56 1050 1243 1000
0022 9212 1270

OPP KRS: 0000030109
NIP: 634 00 32 226
REGON: 001403533

Biuro czynne:
we wtorki

od godz. 14:00 - 17:00

w środy, czwartki

od godz. 10:00 - 14:00

Kasa czynna:
w 1 i 2 wtorki miesiąca
od godz. 14:00-17:00


Rzecznik Prasowy:
Prezes Związku Górnośląskiego


Grzegorz Franki
twiter1
grzegorz.franki@zg.org.pl

tel. 504 249 144

Nowości

Artykuły - Popularne

Dyżur Biura Związku Górnośląskiego

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach: 25 lipca 2016 r. - 19 sierpnia 2016r.
Biuro Związku Górnośląskiego będzie nieczynne, wrazie potrzeby prosimy
o kontakt e-mailowy bądź telefoniczny.

Nadzwyczajny Kongres Związku Górnośląskiego

 

Szanowni Delegaci na Kongres Związku Górnośląskiego,

 

zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego Nr 12/2016 z dnia 30 maja 2016 r. w najbliższą sobotę 16 lipca br. odbędzie się Nadzwyczajny Kongres Związku Górnośląskiego. Początek obrad o godzinie 10.00 w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu przy ul. Wolności 410.

Celem Nadzwyczajnego Kongresu jest dokonanie zmian w dotychczasowym Statucie ZG.

 

Serdecznie zapraszam i apeluję o niezawodną obecność!

 

Szczęść Boże!

 

Grzegorz Franki

prezes Związku Górnośląskiego

Śląskie Śpiewanie dobiegło końca!

15 czerwca w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się Koncert Galowy XXIII Przeglądu Piosenki "Śląskie Śpiewanie". W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 2200 uczestników. W finale, który się odbył w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" , wystąpiło 630 śpiewaków!

Czytaj więcej: Śląskie Śpiewanie dobiegło końca!

Laureaci XXIII Przeglądu Piosenki „Śląskie Śpiewanie” 2016

Laureatów można będzie usłyszeć na koncercie galowym, który odbędzie się 15 czerwca w Chorzowskim Centrum Kultury.

Laureat Grand Prix , zdobywca „Szczyglika”- Zespół wokalno – instrumentalny „Jasieniczanka” z Jasienicy

 

                                                        Soliści

Miejsce Kategoria LAUREAT Placówka
Wyróżnienia

Przedszkola i kl I-III

Licealiści i Dorośli

Dorota Banaś

Zofia Przeliorz

Przedszkole  nr 5 Tychy

MOK Żory

III Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

Leon Strzelecki

Aleksandra Kłakus

Norbert Kleman

SP Rybnik

SP Orzesze

II Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

Zofia Kurcok

Julia Hajduk

Alicja Brzezińska

Przedszkole w Bełku

SP w Stanowicach

ZSP w Miedarach

I Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

Zuzanna Okseniuk

Julia Budzyńska

Monika Lebich

POPP Czerwionka

SP Orzesze

Łubniany

                                               Zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne

Miejsce Kategoria LAUREAT Placówka
Wyróżnienia SP i Gimnazja „Iskierki” OK w Brzeszczach
III Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„Karolinki”

„ZPiT Ziemi Cieszyńskiej

„Jaśkowiczanie”

MDK 1 Tychy

Cieszyn

Orzesze

II Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

Wesołe Jedyneczki”

„Wesołe Nutki”

„Iskierkowa Familia”

Przedszkole 1 w Mysłowicach

SP 8 i 9 Orzesze

OK Brzeszcze

I Miejsce

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„Radość”

„Karolinka

MOK Lędziny

MOK Czerwionka

                                                           Zespoły Pieśni i Tańca

Miejsce Kategoria LAUREAT Placówka
I Przedszkola i kl I-III „Gryfne Bajtle” ZS-P Studzienice
I SP i Gimnazja Frydkowianie” Miedźna - Frydek
I Licealiści i Dorośli Miedarzanie ZSP w Miedarac

 

 

                                               Chóry i zespoły wokalne

Miejsce Kategoria LAUREAT Placówka
Wyróznienia SP i Gimnazja „Mała Brenna” OPK w Brennej
III Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„Konopielki”

„Duet Julia Kozik i Jakub Morawiec”

Zespół Śpiewaczy „Konopielki”

GOK Konopiska

GOK Konopiska

GOK Konopiska

II Miejsce

Przedszkola i kl I-III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„Koziołki”

„ Karlusy”

„Podlesianki”

MDK Kozłowa Góra

Gimnazjum 1 w Raciborzu

Katowice - Podlesie

I Miejsce

Przedszkola i kl I – III

SP i Gimnazja

Licealiści i Dorośli

„ Nutki”

„Cantatos Voco”

„Olzanki”

SP 1 w Gorzycach

Gimnazjum w Pawłowicach

Olza